7/24 Hizmet, 5 Dk. İçinde Fiyat Teklifi, Tüm Dillerde Yeminli Tercüme

+90 312 426 55 06

Kurumsal Tıbbi Tercüme

Tıp dünyası evrensel bir boyutu olan, farklı alanlarda bilimsel çalışmalara dayanan, teknoloji ile birlikte her geçen gün gelişen bir dünyadır. Yapılan her bir çalışma evrenseldir ve tüm dünyada dikkate değerdir. Bu nedenle yapılan çalışmaları anlamak ve faydalı taraflarını alabilmek adına Tıbbi tercüme ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Tıbbi tercüme üzerine hizmet veren bürolar özel ve kamu kuruluşlarının, hastane, ilaç şirketleri ve medikal sektörde faaliyet gösteren firmalar için çok önemli konumdadır. Bu anlamda büroların vermiş olduğu hizmetler olarak sözleşme, tıbbi rapor, sertifika, şartname, ihale dokümanları, anlaşmalar, raporlar, analizler, çeşitli kataloglar ve buna benzer dokümanların ihtiyaç duyulan dile çevrilmesi gibi işlemleri sıralamak mümkündür.

Bu alanda hizmet veren kişilerin mütercim tercüman olmaları gerekmektedir. Her türlü teknik çeviri işlemleri bu kişiler tarafından yapılmalıdır. Kendi alanlarında uzman olmaları çok önem arz etmektedir. Bu kişilerin yapmış oldukları Tıbbi tercüme işlemlerini alanlara göre hekim, kimyager veya biyologlar tarafından kontrol ve onay verilmektedir. Eczacılık ve tıbbi tercüme işlemleri oldukça hassastır. Her yapılan işlemin büyük bir hassasiyet içerisinde yapılması zorunludur. Tercümanların kendi alanların uzman olmaları beklenmektedir. Genel olarak bakıldığında, tercüme bürolarında verilen hizmetlerde bu kriterler her zaman beklenmektedir. Farklı çeviri ihtiyaçları olmaktadır. Tıbbi tercüme dışında farklı tercüme ihtiyaçları sıklıkla ortaya çıkmaktadır. En çok talep görenlerden bazıları da hukuki, ticari, akademik ve teknik tercüme işlemleridir. Bu alanda da durum kesinlikle farklı değildir. Akademik alanda bir bilgisi olmayan, deneyim elde etmemiş ve tecrübesi olmayan kişilerin akademik çeviri yapabilmesi oldukça zordur. Bu kişilerin yapmış oldukları akademik çevirilerde hata oranı çok fazladır. Büroların çalışma prensiplerinde her zaman uzmanlık ön plandadır. Kendi alanında uzman tercüme elemanları bulunmaktadır. Bu sayede hatasız ve tam anlamıyla doğru bir tercüme hizmeti verilmiş olacaktır. Pek çok kurum yeminli ve noter onaylı tercüme istemektedir. Bazı resmi kurumlar bunu zorunlu olarak istemektedirler. Bu hizmeti veren bürolar yeminli tercümanları kendi bünyelerinde bulundurmaktadırlar. Yeminli tercüme elemanları ile yapmış oldukları çeviri hizmetlerini yeminli noterlere tasdik ettirmekte ve bu işlem sonrasında ilgili kurum veya kişilere teslim etmektedirler. Bu durumda her türlü sorumluluk tercümeyi yapan tercümana, büroya ve notere yüklenmiş olacaktır. Kurum ve kuruluşlar için en güvenilir yol bu olacaktır.

Tıp alanında da yeminli tercüme ihtiyacı çok fazladır. İhtiyaç durumunda Tıbbi tercüme için pek çok büro alternatifiniz olacaktır. Ancak, normal bir tercüme hizmeti ile yeminli ve noter onaylı tercüme hizmetinin bedeli farklı olacaktır. Genel olarak bu işlemler için ayrı ayrı fiyatlandırma yapılmaktadır. Yeminli tercüme ve noter ücreti yansıtılmaktadır. Ancak, ihtiyaç durumunda bu bedelden kaçmamak ve en güvenilir olanı yapmak daha doğru olacaktır. Kişisel ve kurumsal olarak hataya yer vermemek daha doğrudur.

Comments are closed.