7/24 Hizmet, 5 Dk. İçinde Fiyat Teklifi, Tüm Dillerde Yeminli Tercüme

+90 312 426 55 06

Tayca Tercüme

Dil özelliklerinde perdeli sesler ve analitik özellikler içeren Tayca, Tayland’ın resmi dilidir. Bu dilin kökeninin güney Çin olduğu da düşünülmekte, Sino- Tibet ailesi ile de bağlantılı olduğu yapılan araştırmalarla ortaya konulmuştur. Tayca tercüme için dilin inceliklerine hâkim olmak gereklidir. Tonlamalarla anlam değişebilmekte, karmaşık ortografik yapısı ile de bu alanda eğitim almak isteyenleri oldukça fazla zorlamaktadır. Kelime yapılarında kişiler baz alınmakta ve bay- bayan kullanımlarda farklı ekler ve kelime yapıları kullanılmaktadır. Erkekler için Kırap kullanılırken kadınlar için ka, ekleri kullanılır.

Bireysel ve kurumsal anlamda he alanda çeviri hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle resmi belgelerin doğru ve kaynak metindeki orijinalliği ile tercüme edilmesi karşılaşılabilecek olumsuzlukların önüne geçebilecektir. Yeminli tercümanlar farklı kategorilerde uzmanlaşarak aldıkları dil eğitimleri ile birlikte terimsel anlamları ile çeviriler yapılmaktadır. Hukuki, tıbbi, teknik, kullanma kılavuzları, pazarlama belgeleri ve mesleki uzmanlık gerektiren tüm dallarda garantili hizmetler verilmektedir.

Tercüme bürolarında dil olarak bu alanlarda pek çok dil altında tercüme hizmetleri verilmekte, Tayca tercüme bu hizmetler arasında yer almaktadır. Ülke ile ikili ilişkilerde bulunan farklı ölçeklerdeki tüm işletmeler için ticari alanda büyük bir gereklilik olan bu dil, öğrenme aşamasındaki zorluklarının yanı sıra, çeviri yapılan kaynağın terim anlamları ile birlikte çevrilmesi ile hedef kaynaktaki metin tam anlamı ile çevrilmiş olacaktır.

Çeviri hizmetleri arasında standart olarak verilen ve çok fazla uzmanlık gerektirmeyen alanlarda bulunmaktadır. Bunlar arasında ise günlük metinler, kullanıcı yorumları, akademik makaleler, e-posta çevirileri gibi başlıklar bulunabilmektedir. Bu kısımlarda kelimelerin sözlük anlamları bile iş görebilirken, kurumsal alanlarda yapılacak en küçük bir yanlış bile zarar verecek belgelere dönüşebilecektir.

Tayland ile yapılan ticari ilişkilerin yanı sıra, globalleşen dünya şartları içerisinde çalışma durumlarından eğitime pek çok alanda ülkemizde bireyler bu ülkeye gitmekte ve çeviri alanında çeşitli ihtiyaçlarla karşı karşıya kalınmaktadır.  Tayca tercüme hizmetleri ile bu alanda ihtiyaç duyulabilecek noter tasdikli çeviri hizmetlerinden faydalanmak mümkün olacaktır. Noter tasdikli hizmetlerde çevirisi yapılan belgeler iki nüsha olarak gönderilmekte ve tasdiklenen evraklarında bir nüshası noterde kalırken biri hizmet alan müşterilere teslim edilmektedir. Bireyler bu şekilde herhangi bir mesuliyet almamakta ve güvenilir çeviri hizmetleri alabilme rahatlığı ile tüm resmi işlemlerde evraklarını rahatlıkla emanet edebilinmektedir.

Yazılı çevirilerin yanında sözlü çeviriler de bulunmakta; toplantılar, konferanslar, ikili görüşmeler gibi tüm başlıklarda anlık çeviri hizmetleri ile tüm katılımcıların birbirini anlaması sağlanacaktır. Yeminli ve kendi alanında uzmanlığı bulunduğuna dair sertifikalı çevirmenlerle kaliteli hizmetler alabilmek mümkün olacaktır. Yeminli tercümanların özellikleri arasında ise profesyonel, tecrübeli ve uzman gibi nitelikler yer almakta, bu sayede anlaşılmayan Tayca, anlaşılır bir dil haline gelmektedir. Çeviri hizmetlerinde kalite elde edebilmek için alanında uzman tercümanlarla çalışmak her açıdan kâr getirecektir.

Comments are closed.