7/24 Hizmet, 5 Dk. İçinde Fiyat Teklifi, Tüm Dillerde Yeminli Tercüme

+90 312 426 55 06

Tüm Dillerde Yeminli Tercüme

Yeminli tercüme oldukça önemli çeviri hizmetlerinden olduğu için dikkatli ve özenli şekilde yapılması gerekmektedir. Bu nedenle profesyonel hizmet veren, kaliteli ve profesyonel yeminli tercüman bulunduran çeviri bürolarından hizmet alınmalıdır. Büromuz İngilizce, Rusça, Almanca, İtalyanca, Çince, İspanyolca, Fransızca, Japonca ve Arapça başta olmak üzere daha pek çok dilde yeminli ve noter onaylı çeviri hizmeti verebilecek yetkinliğe sahiptir. Acil durumlarda hizmet alabilmeniz için müşteri destek ekibimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Yeminli Tercüme Nedir? Neden Gereklidir?

Yeminli tercüme konusunda kısa bir açıklama yapılmak gerekirse çeviri evraklarının doğru bir şekilde yapıldığının yetkili bir yeminli tercüman tarafından imzalanarak müşteriye sunulması şeklidir. Bu şekilde tercüman evrakın doğru, olduğu ve olması gerektiği gibi çevrildiğini hukuki anlamda kabul etmekte, hukuki sorumluluğu üzerine almaktadır. Yeminli çeviri belge olarak kabul edilecek metinlerin başka bir dile çevirisinde gerekli olmaktadır. Sonuç olarak yeminli tercüman tarafından çevrilen metinlerin asılları olan resmi evrak kadar hukuki geçerliliği bulunmaktadır.

Yeminli Tercüme Hangi Alanlarda Yapılır?

Öncelikle hukuki geçerliliği olması istenen tüm resmi evrakların yeminli tercümanlar tarafından çevrilmesi resmi bir zorunluluktur. Kamu kurumlarına sunulacak resmi belgeler yeminli olarak sunulması gereken çevirilerin başında gelmektedir. Devlet kurumları dışında üniversiteler ve özel kurumlar için de yeminli çeviri ihtiyacı doğabilmektedir. Özel sektörde yeminli tercüman tarafından çevrilen metinlere en çok ortaklık sözleşmeleri ve iş anlaşmalarında ihtiyaç duyulmaktadır.

Yeminli Tercüme Fiyatları

Yeminli tercüme fiyatlarının hesaplanmasında diğer tercüme türlerine göre daha yüksek bir birim fiyat değeri uygulanmaktadır. Çünkü yeminli çeviri daha fazla bilgi ve deneyim gerektiren özel bir hizmettir. Birim fiyatı belirleyen bir diğer konu da çeviri yapılacak dildir. Birim fiyatın bu iki faktöre göre belirlenmesinin ardından toplam fiyat hesaplaması metnin uzunluğuna, istenen teslim süresine ve çeviri dilinin zorluk derecesine göre hesaplanmaktadır. Örneğin çok kısa sürede çevrilmesi istenen metinler daha yüksek fiyatlardan hazırlanmaktadır. Bazı çeviri büroları kadrosunda yeminli tercüman bulundurmakla ekstra ödemelerden kurtulmaktadır. Bu sayede fiyatlarda indirim yapılabilmektedir. Sonuç olarak profesyonel hizmet veren, kadrosu düzgün bürolardan hizmet alınması her yönden daha avantajlıdır.

Comments are closed.